Navigace: Cestování » Diskuze » O cestování » Setkání se zvířaty

Setkání se zvířaty

Setkání se zvířaty

Vloženo 12. března 2010
Nephilim
Tak jsem po vzoru dreamgirl založil také jedno nové téma.
Osobně na cestách vyhledávám místní faunu, rád ji pozoruju v jejím domácím prostředí, což je pochopitelně daleko větší zážitek, než všechna ZOO dohromady (i když ZOO na cestách také navštěvuji).
Jaké zvíře na vás nejvíc zapůsobilo, když jste měli možnost ho vidět takto "tváří v tvář" ?

Mezi moje nejhezčí setkání patří určitě tlupa malp kapucínských v národním parku Monteverde v Kostarice. Malpy byly plaché, ale pokud si člověk sedl pod strom, nemluvil a vyvaroval se prudkých pohybů, tak se postupem času odhodlaly až přímo k nám. Samozřejmě je to v přímém kontrastu s protivnými poloochočenými opicemi hlavně v JV Asii, kde jsou většinou hodně otravné.
Vloženo 12. března 2010
Dan
pastevecký pes v rumunských horách :D mám zvířata rád, ale tady bylo dobré, že jsem měl po ruce klacek. Naštěstí byl nablízku bača takže to dopadlo dobře jak pro mě tak pro toho psa.
Vloženo 12. března 2010
dreamgirl
jeeeeeeeeeeeee tak to jsem nevidela, ale pridavam se k nazoru, ze opice jsou docela otravny, ale ja miluji orangutany a videla jsem divoke jak na Borneu,tak v Indonesii...ale nejvetsi zazitek bylo stado 140slonu na Borneu...byli jsme takhle ve stanu v nejake vesnici a v noci sloni napadli vesnici pac domorodci pestuji banany atd a sloni jim na ne chodi...muzu Vam rict, ze kdyz jsem slysela dusot a troubeni slonu mela jsem pekne nahnano pac to je docela neprijemny spat ve stanu kdyz se tam riti takovehle stado...domorodci strileli na prazdno je zahnat a manza v klidku chrupal....no pak jsem divoky slony videla jeste nespocetkrat, ale ono kdyz je to moc zblizka a vetsinou velke prekvapeni, tak to je docela nebezpecny...jinak miluju Tukany, videla jsem i krokodyli v rece, kde jsem se predtim koupala a taky kobry,ale hadi to je asi normalni...jedine moje stesti je, ze poznam jen toho zelenyho stromovyho a o tom vim, ze je jedovaty. No zensky ...ale hadi mi nebrani se prochazet v ryzovych polich pac musim, manza je fotograf a vzdycky me primeje delat i takove veci do kterych bych treba sama ani nesla. Ale o tom to je haha.
Jooo jeste jsem si vzpomela na jednu good historku..takhle si vylezeme po kovovem zebriku na stromu 40m na Borneu v centru pro vyzkumniky a kdyz jsem si hluboce oddechla, ze uz jsem nahore a nespadla jsem tam byl had na plosince na pozorovani. No..manza rika, ze vypada zdechle a at ho chytim za ocasek (vzdycky spolu takhle zertujeme ) nez ja klacikem stouchnu do hada a on na me vytahne jazycek...no myslela jsem, ze budu dole tech 40m v minute.
Vloženo 12. března 2010
Nephilim
Když už jsi začala o Borneu, tak si vzpomínám na ten krásný pocit, když jsem na Sarawaku fotil kahauy nosaté. To je taky zvíře, které v člověku musí zanechat dojem, ať chce, nebo ne :-)
Vloženo 12. března 2010
dreamgirl
kdyz mas foto tak se prosim pochlub, ja jsem strasne zvedava
Vloženo 12. března 2010
Vloženo 12. března 2010
dreamgirl
fotecky jsou fakt moc pekny

Rychlá odpověď k tématu

 
* nepovinné
* nepovinné
* ochrana proti spamu

Zprávy

11. září, MZV.cz - MZV ČR nedoporučuje z důvodu bezpečnosti a trvalé hrozby teroristických útoků...
11. září, MZV.cz - Vzhledem k letošním katastrofálním povodním v provinciích Gilgit-Baltistán, Khyber...
8. září, MZV.cz - V souvislosti s probíhajícími sociálními nepokoji v Mosambiku doporučuje MZV.cz...
15. července, ČT24.cz - Letiště Ruzyně spustilo novou leteckou linku - přímý spoj z Prahy do...
15. července, Protext.cz - Chcete ušetřit na dovolené v zahraničí? Češi zapomínají žádat o vrácení DPH...